2025 „az orosz nyelv éve” lehet számodra (Tervezzünk együtt!)
A kutatások szerint a felnőtt emberek 40-45 %-a tesz valamilyen újévi fogadalmat, de többnyire nem képesek egy egész éven át megtartani az ígéretüket.
A szám megdöbbentő: 92 %-uk idő előtt feladja, sokan már egy hét után. Mit tehetsz annak érdekében, hogy 2025 „az orosz nyelv éve” lehessen számodra?
Miért nem működik az instant orosztanulás?
A nyelvtanulás nem varázslat. Nem elég, ha bemagolsz 3000 szót vagy 300 mondatot. Ha tényleg magabiztosan akarsz tudni oroszul, ennél többre van szükséged. Nem hiszek abban, hogy úgy tudunk elsajátítani egy nyelvet, hogy betanult kifejezésekből összerakjuk.
Miért ne tanulj oroszul?
Ha igazán tudni akarsz egy nyelvet, ne tanuld! Ez egy nagyon ellentmondásos állítás, de mégis kitartok mellette. Mind a kutatások, mind a gyakorlat azt mutatja ugyanis, hogy az igazi nyelvtudás nem a tudatos tanulás eredménye.
Minimalizmus az orosz nyelvtanulásban
Nincs szükségünk még több információra. A kevesebb néha több és a minimalizmusnak az orosz nyelvtanulásban is van létjogosultsága. Arra van szükség, hogy hozzáláss végre a meglévő tananyagaid feldolgozásához, beépíítéséhez.
Ha el vagy veszve az orosztanulásban …
A tanulási folyamatok nemcsak óriási lehetőségeket rejtenek magukban, hanem folyamatosan új kihívások elé állítanak bennünket. Ahogy belemerülünk valami újba – legyen az egy új hobbi, szakma vagy éppen az orosztanulás – a káosz és bizonytalanság érzésével szembesülünk. Ezért ebben a posztban beszéljünk egy újabb frusztráló helyzetről – arról, amikor elveszettnek érezzük magunkat!
Az elveszettség érzésével ugyanis meg lehet birkózni …
Nekem nincs nyelvérzékem
Gyakran úgy gondoljuk, azért nem vagyunk sikeresek az orosz nyelvtanulásban, mert nincs nyelvérzékünk. Ebben a posztban azt vizsgáljuk meg, mit tehetsz, ha az eddigi erőfeszítéseid kudarcot vallottak. És kiderül az is, hogy nem kell aggódnod, ha szerinted nincs nyelvérzéked.